Järgevalt kirjutame sellest, et kuhu on mõistlik paigaldada wifi kaamera.
Wifi valvekaamerad
Enamjaolt on valvekaamerate üheks lisaks wifi funktsionaalsus, kui samas on võimalik neid kaameraid ühendada ka koos kaabliga.
Wifi valvekaamera puhul tavaliselt on kõige suurem probleem leviala. Kui sul on kodus paksud kiviseinad, siis tavaliselt wifi sellest läbi ei levi või kui levib, siis võib wifi kaamera pilt olla katkendlik, ehk pidevalt katkeb. Teiseks probleemiks võib olla vanem wifi ruuter, mille leviala ei ole just kõige suurem.
Wifi leviala on vaja suurendada
Selle jaoks, et wifi leviala oleks tugevaim tuleks wifi ruuter asetada kaamerale võimalikult lähedale, kui see võimalus aga puudub, siis saab eraldi wifi seadmega leviala suurendada, seda nimetatakse wifi “AP” ehk access point. Wifi leviala suurendaja aga ühendatatakse teie ruuterisse kaabliga ja asetatakse kaameraile lähimasse kohta kus see on võimalik. Lisaks heale kaamera ühendusele saate ka oma majja stabiilsema wifi ühenduse.
Wifi kaamera testimine
Kui sul on plaanis wifi kaamera endale soetada, aga sa ei tea, kas wifi levib sul kodus/kontoris hästi, siis kõige lihtsam seda testida on telefoniga, lülitades näiteks 3g välja ja ühendate ennast enda wifi võrkku ja lähed sinna kohta kuhu on plaanis kaamera paigaldada ja vaatad, palju näitab wifi levi, lisaks proovid avada näiteks “kaameramaailm.ee” lehekülge. Kui lehekülg avab kiiresti, siis võite kindel olla, et ka wifi levib teil hästi. Kui aga leht ei avane, siis peaksite vaatama üle wifi seadmed ja vajadusel need välja vahetama või siis juurde lisama.
Wifi valvekaamera ja vool
Kindlasti peate arvestama, et enamus kaameraid siiski vajab ka voolu. Meil on olemas ka akuga mudelid, aga selle mure on see, et mingi aja tagant tuleb siiski akut ka laadida, sest wifi ühendus kulutab siiski üsna palju voolu ja mõistlikum oleks seejuures ühendada wifi kaamera hoopiski baasjaamaga, mis kasutab energiasäästlikku raadiosidet.