Mis on vahet ettevõtte ja kodu valvekaameratel ?

Alguses võib tunduda, et turvakaamerad on kõik sarnased, kuid mingil põhjusel on hinna erinevus väga suur. Toome välja paar suuremat punkti, miks erinevad proffesionaalsed turvakaamerad kodukasutajate kaameratest.

Peamine põhjus on kvaliteedis, näiteks kasutatakse proffesinaalsetes kaamerates alumiinumist korpust, kodukasutaja kaamerad on enamjaolt siiski plastikust. Lisaks on on kaamerate enda sees olevad komponendid veidi kvaliteetsemad.

Teiseks tooksin välja, et Proffesionaalsetel kaameratel on tavaliselt palju rohkem salvestamisvõimalusi. Näiteks on võimalik salvestada pilve, mälukaardile, salvestisse, NAS (võrgu kõvakettale jne). See annab eelise siis kui sul juba on olemas salvestusseade ja ei soovi lisada uut salvestuseadet.
Kodukasutaja seadmetel on tavaliselt 2 võimalust kas salvestada mälukaardile või siis pilve, veidi kallimatel kaameratel on olemas ka universaalne OnVif tugi, ehk võimalus salvestada salvestisse, mis toetab OnVif protokolli.

Kolmandaks võiks välja tuua analüütika, Proffesionaalsetel kaameratel on juba ammu olemas näiteks sissetungi, jooneületus, alalt sisse ja välja liikumise tuvastus jne. Neid on võimalik seadistada igatpidi erinevalt ja vastavalt alale kus sa tahad, et kaamera tuvastaks liikumise. Lisaks on võimalik neid alarme saata häirekeskusele, käivitada kaamera salvestus, saata e-mail ja palju muud. Kodu kasutaja kaamerates hakkab vaikselt analüütika kohale jõudma, paremates kaamerates juba on auto ja inimese tuvastus, ning äppi saadetakse sulle vastava liikumise kohta teavitus.

Neljandaks võiksime välja tuua pildi kvaliteedi, tavaliselt kodukasutaja kaamerad on veidi odavama sensoriga, see tähendab, seda, et pildi suurus on veidi väiksem (megapixlid) ning pildi enda kvaliteet veidi kehvem. Keskmiselt leiame kodukasutajad 1,3MP, 2MP ja 4MP segmendist. Siis meie tavaliselt paigaldame proffesionaalseid kaameraid alates 8MP. Just seetõttu, et pildilt oleks näha inimese nägu ja auto registreerimisnumber.